typewriter

Co to tak na naprawdę jest?

Definicja prosto i jasno wyjaśnia samo pojęcie: „Maszyna do pisania to mechaniczna lub elektromechaniczna maszyna do pisania znaków. Zazwyczaj maszyna do pisania ma szereg klawiszy, a każdy z nich powoduje wytworzenie na papierze innego pojedynczego znaku poprzez selektywne uderzanie wstęgą barwioną o papier z elementem pisma. Pod koniec XIX wieku termin „maszyna do pisania” został również zastosowany do osoby, która używała takiego urządzenia.”

Czy jednak możemy zawęzić się do samej definicji?

W aktualnych czasach jest to potoczne określenie używane w stosunku do osób zajmujących się pisaniem tekstów, artykułów. Innym określeniem, które w znacznej mierze zyskało na popularności to copywriter. 
W osobistym odczuciu zawsze mnie się bardziej podobała pierwotna forma. Według mnie o wiele lepiej brzmi niż jakieś kopiowanie.  Trzeba jednak przyznać, że tekstów w internecie jest już tak wiele, że ciężko jest wymyśleć coś autorskiego co skłania do czerpania inspiracji z cudzej pracy. Mam takie przeświadczenie, że ludzie napisali już o wszystkim co jest możliwe. Zdefiniowali wszystko co tylko są wstanie zobaczyć lub doświadczyć. 

typewriter-g812ca6760_1280

„Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk.”