Maszyna do pisania
Jakie są typy?
Maszyny do pisania są różne, mają różne kształty, są większe, mniejsze, w walizkach i bez.
Podobnie jak z rozwojem technologii komputerów przenośnych. Producenci maszyn do pisania prześcigali się w różnych rozwiązaniach technicznych usprawniających działanie maszyn. Przede wszystkim stawiano na minimalizm i prostotę. Jedno trzeba przyznać. Przy projektowaniu i produkcji takiej maszyny nigdy nie pomijali aspektu wygody pisania.
Popularność a rzeczywistość
Korzystał z nich m.in. Mark Twain. Choć obecnie nie są zbyt popularne, przy odrobinie wysiłku, mogą być sprawne i używane na co dzień.
W maszynach do pisania jest zaklęta jakaś magia, która według mnie przyciąga większość osób zajmujących się pisaniem tekstów. Ten niesamowity dźwięk, zapach tuszu i specyficzny klik znacznie przewyższa wrażenia z użytkowania klawiatury komputera, nawet takiej profesjonalnej z mechanicznymi przyciskami.
Niestety aby zdobyć taką maszynę należy władać sporą ilością gotówki. Konserwacja również nie należy do tanich. Jeżeli posiadasz jednak tyle szczęścia aby wyposażyć się w taki sprzęt to nie wahaj się.
Modele, które zawojowały świat.
Jeżeli chcesz korzystać z maszyny a nie postawić ją w gablotce to najlepiej szukać maszyn bardzo popularnych na polskim rynku takich jak Erika, OPTIMA czy też Łucznik. Posiadają one polską czcionkę i jest ich dość spora ilość na rynku wtórnym. Mają również ogólnie dostępne części i co ważne, maszyny z ostatnich lat produkcji nie będą tak wybite i zużyte.