Jak zaczęłam pisać na zlecenie?

Pocztątek

To wszystko przez współlokatorkę z akademika. Któregoś wieczoru nakryłam ją jak czyta mój pamiętnik. Wywiązała się z tego nie mała walka aczkolwiek po ochłonięciu dotarły do mnie jej argumenty. Nie mam tu na myśli tłumaczenia, że przez przypadek go znalazła i chcąc się dowiedzieć co to jest zaczęła pochłaniać kolejna stronę za stroną tylko to że nie mogła się od niego oderwać. 

Zarobek i przebieg pracy

W internecie jest pełno stron gdzie można oferować swoje wypociny za parę groszy. Zaczynając od pisania tekstów na zadane tematy do stron internetowych, po wczuwanie się w czyjąś rolę i pisania książki w jej imieniu poprzez próbę wydania własnej. Każdy z tych rodzai współpracy ma swoje zalety i wady. 
Pierwszy daje najmniejszy zysk za jeden artykuł aczkolwiek nie jest tak zajmujący i po napisaniu 5-10 tysięcy słów otrzymujesz swoje wynagrodzenie. 

Przy drugim sposobie musisz mieć dobrą intuicję. Często wskazane tematy są proste, gdzie większość pracy dostaje się napisaną a trzeba jedynie ubrać ją w piękne wyrazy i zdania. W tym miejscu nie polecam angażować się w tematykę naukową. Często występuje tam język techniczny i aby poznać ten zaawansowany sposób wyrazu ma się wrażenie jakby się robiło dodatkową specjalizację. 

typewriter-ga93e9c629_1280

Jeżeli czujesz się już na wyższym poziomie możesz pokusić się o napisanie książki. W tym temacie występuje największy potencjał zysku lecz też największej straty. Najpierw musisz poświęcić dużo czasu na napisanie swojego dzieła, później jego zredagowanie a następnie na kampanie reklamowe. Na szczęście nie ma już obowiązku zgłaszania się do wydawnictwa aby to oni decydowali co trafi na sklepowe półki. Rozwiązaniem jest tworzenie e-booków i ich samodzielna sprzedaż w Internecie lub przy pomocy stron pośredniczących. Minusem tego sposobu jest niesamowicie duża konkurencja, gdzie to ty musisz się zaprezentować potencjalnemu czytelnikowi i przekonać go do wejścia w związek z Twoimi utworami. 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie do wykonywania wszystkich metod na raz. 

„Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się”